12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Pas mijëra tërmetesh këtë javë, Islanda po përgatitet për një shpërthim vullkanor të mundshëm

Zyrtarët në Islandë po përgatiten për potencialin e një shpërthimi nga një prej vullkaneve të shumta të vendit pas një mori tërmetesh të fundit.

CNN njoftoi të enjten se zyrtarët lokalë kanë paralajmëruar banorët e rajonit jugperëndimor të vendit, duke përfshirë kryeqytetin e Reykjavik, se një shpërthim është i mundur pas mijëra dridhjeve në disa ditët e fundit, transmeton Insajderi.

Mijëra tërmete kanë goditur zonën jugperëndimore të Reykjanes gjatë javës së kaluar, duke përfshirë më shumë se 2,600 në 48 orët e fundit, tha zyra meteorologjike e vendit të enjten në faqen e saj të internetit. Disa dhjetëra kanë qenë me madhësi 3 ose më të lartë.

Related posts

Zëdhënësi i Clinton: Gjendja e tij është përmirësuar, pritet të lirohet sot nga spitali

Admin

Çmimi i UNESCO-s për Arsimimin e Vajzave dhe Grave 2021, mbështetje për një rol unik të tyre

Admin

Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Admin

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com