DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Pas infektimit nga Covid-19 të deputetit të BDI-së, Jahovski, e pasigurt puna në Kuvend me prani fizike!

Deputeti i BDI-së Ismail Jahoski mbrëmë u pranua në Klinikën e Sëmundjeve Infektive me simptomat të Covid-19. Kryeparlamenatri Talat Xhaferi menjëherë ka thirr Zharko Karaxhovskin, Kryetarin e Komisionit për Sëmundje Infektive, për të përcaktuar se çfarë do të bëhet më tej.

E pasigurt nëse Kuvendi do të punojë me praninë fizike të deputetëve. Gjithçka do të varet nga sondazhi epidemiologjik që fillon menjëherë. Jahoski dje nuk ishte i pranishëm në Kuvend. Pas sondazhit, do të përcaktohet nëse individët apo të gjithë deputetët do të shkojnë në izolim.

Grupi parlamentar i LSDM-së dy herë u kërkoi deputetëve të punojnë në distancë, pa prani fizike, me të cilën opozitarja VMRO-DPMNE nuk ishte dakord. Më herët, deputeti Arban Ziberi kishte simptoma të Covid-19, i cili për formimin e Qeverisë votoi nga një dhomë e veçantë.

Related posts

Aleksandër Vuçiç: Serbia së shpejti nis ndërtimin dhe rindërtimin e spitaleve në Kosovë

NEFAIL EMINI

Një tjetër shtet e zhvendos ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem

NEFAIL EMINI

Samit dy ditor i BE-së në Bruksel

NEFAIL EMINI

Ministri i Jashtëm hungarez Peter Sijarto paralajmëron BE-në: Do ta humbni Ballkanin Perëndimor

NEFAIL EMINI

Rikthehen tensionet ne Detin Mesdhe

NEFAIL EMINI

Këshilli për Bashkëpunim Rajonal do ta prezantojë Barometrin Ballkanik 2021

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More