30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Partia Socialiste paditet në SPAK pë patronazhistët

Partia Socialiste është paditur në SPAK nga “Guxo”, që përfaqësohet nga 162 qytetarë në Tiranë.Kjo shoqatë ka depozituar në Prokurorinë e Posaçme padinë për PS për mbledhjen, përpunimin dhe përhapjen e paligjshme tek patronazhistët të dhënat e tyre personale.

Databaza që përmbante gjeneralitetet dhe të dhënat personale të mijëra votuesve të qarkut të Tiranës u publikua para zgjedhjeve të 25 prillit dhe shkaktoi reagime të shumta

Related posts

Rritja ekonomike e qëndrueshme/ Kushtet e krijuara nga pandemia mund të kthehen në burim mundësish për ekonominë shqiptare, pse duhet t’i mbajmë sytë nga eksportet

Admin

Me 66 stacione/ Rama nxjerr pamjet: Ja kur do të nisë linja e madhe unazore në Tiranë

Admin

Çështja “Becchetti”/ PD nxjerr VIDEO: 447 milion euro, gjoba e Ramës për familjet shqiptare. SPAK të hetojë me përparësi

Admin

​Shqipëria rrezikohet nga “Delta”, zv.ministrja Tomini: Po presim rezultatet nga Berlini

Admin

Vaksinim i detyrueshëm për mësuesit në Shqipëri? Reagon Drejtoria e Arsimit Parauniversitar

Admin

Kryeprokurori Çela: Situata në disa prokurori të vendit është e rënduar, stoku i dosjeve mund të bëhet i papërballueshëm

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More