-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Partia Demokratike Shqiptare ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për zgjedhjet e parakohshme

Partia Demokratike Shqiptare ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 28 mars të këtij viti.

PDSH ka filluar e para nga subjektet politike në komunë të Preshevës që të mbledhë nënshkrimet për pjesmarrje në zgjedhjet e parakohshme.

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare ka theksuar se janë mobilizuar për mbledhjen e këtyre nënshkrimeve, ku aktivistë të PDSH-së po ndihmojnë qytetarët dhe kohëzgjatja që i nevojitet një qytetari për tu nënshkruar është diku rreth 30 sekonda.

Partia Demokratike Shqiptare edhe këto zgjedhje do të garojë me numër maksimal të këshilltarëve ku gjithsej i nevojiten 1140 nënshkrime.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com