DailyNews.mk
Sport-al

Paralajmërimi i madh i Guardiolës

Pep Guardiola dëshiron të qëndrojë më gjatë te Manchestrer City.

Ai dëshiron të fitojë shumëçka në stolin e klubit anglez, ndoshta në mendjen e tij tashmë eksiton Lionel Messi, i cili mund të shkojë atje falas në vitin 2021.

Ai ishte afër edhe këtë verë, por Barça bllokoi gjithçka duke ia bërë me dije lojtarit se ka një kontratë dhe klauzolë ende të vlefshme, edhe pse e mendoi të kundërtën Leo.

“Do të më pëlqente të qëndrojë më gjatë në City, por duhet ta meritoj”, u shpreh Guardiola.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More