12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Panovski: Regjistrimi të organizohet në ambiente të hapura

Pasi enti për statistikë prezantojë metodologjinë e regjistrimit në Maqedoni për në muajin prill, 2021 ka reaguar epidimiologu Nikolla Panovski duke kërkuar që regjistrimi të organizohet në ambiente të hapura që mos shtohen rastet e infektimit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Rreth mesit të muajit maj regjistruesit e popullatës dhe bizneseve mund të bëjnë regjistrimin në hapësira të hapura apo në vende para shtëpive. Regjistruesit e kanë patjetër që të kenë maska mbrojtëse për të mbrojtur veten dhe qytetarët. Ndërkohë që regjistrimi të bëhet, duhet që të menaxhohet në atë mënyrë që të zhvillohet edhe vaksinimi i popullatës” tha mes tjerash Panovski.

Panovski ka qenë një ndër mjekët më të zhurmshëm në Maqedoni i cili shpesh herë ka kritikuar vendimet e Qeverisë në kohën e pandemisë globale COVID-19.

Related posts

VMRO-DPMNE me shumë vërejtje për procesin zgjedhor

Admin

Spasovski: Kaluam një proces të qetë zgjedhor

Admin

Në një vendvotim në Llabënishtë do të votohet deri në orën 22:00

Admin

Përfundon votimi, fillon numërimi i votave

Admin

Bujar Osmani: Likovën, Sarajin dhe Pllasnicën fitojmë që në rreth të parë

Admin

Dalja në zgjedhje në Komunën e Likovës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com