10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Мода

Панк, одела и сексапил во новата колекција на Живанши

Почнува со смирени, елегантни и минималистички одела, а завршува со ексцентрични панк верзии на луксузот со предимензионирани геометриски облици вметнати преку деталите – во својата деби колекција за Живанши, 34-годишниот американски дизајнер Метју Вилијамс цели кон тоа да оставари забележителен старт на новата ера за брендот која почнува со оваа соработка.

Некаде помеѓу беспрекорната класика и урбаната лежерност, всушност главниот ритам го диктира индустрскиот стил и неговиот широк поглед на современиот изглед на модните улици, храбро посегнувајќи по експериментирањето со формите и деталите.

Вилјамс дава своја интерпретација на современите Живанши мажи и жени, чие присуство е моќно и забележливо, пренесено преку симбиозата на елегантни и ексцентрични парчиња споени во целини кои добро функционираат.

Во своето објаснување за колекцијата вели дека, воопшто не се труди да креира по одредена тема, туку неговиот фокус е на секое парче посебно и еден од основните критериуми што ги следи е всушност тоа да се вклопува и во неговиот персонален стил, односно принципот креирам тоа што и самиот би сакал да носам.

https://fashionel.mk/files/styles/juicebox_medium/public/article-galleries/2020/10/7975/fashionel-388826.jpg?itok=qPgnqn1S
https://fashionel.mk/files/styles/juicebox_medium/public/article-galleries/2020/10/7975/fashionel-388827.jpg?itok=ep8bsR4u

Related posts

Алберта Ферети: Практична колекција за жени со самодоверба

Lea Musliju

Македонските модели и нивните мајки: Миа и Кристина се вонсериски убавици

Lea Musliju

Врвот на елеганцијата во новата колекција на Емпорио Армани

Lea Musliju

40 фустани кои можат да бидат достојна замена за венчаниците

Lea Musliju

Фантастична колекција на Диор: И комфорот може да биде луксузен

Lea Musliju

Кога имаме добар есенски шешир, не мислиме на фризурата

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More