9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Pandemia/ Turqia fillon imunizimin masiv me vaksinën kineze

Të enjten, Turqia filloi imunizimin kundër COVID-19 të punonjësve të kujdesit shëndetësor me vaksinën kineze Sinovac. Një ditë më parë autoritetet shëndetësore miratuan aprovimin urgjent për përdorimin e vaksinës.

Më shumë se 250,000 njerëz kanë marrë tashmë dozën e parë, u tha presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, gazetarëve ndërsa u largua nga një spital publik në Ankara ku mori dozën e tij të parë të vaksinimit.

Related posts

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

Mbretëresha Elizabeth nuk do të marrë pjesë në samitin e ndryshimeve klimatike

Admin

Rritje e numrit të të infektuarve dhe viktimave me COVID-19 në Evropë

Admin

Raporti i ri i OKB-së për emetimet konsiderohet “thirrje për veprim”

Admin

Mblidhet përbërja e re parlamentare në Gjermani

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com