-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Pal Lekaj dënohet një vit e gjysmë me kusht

Ish-kryetari i komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, është shpallur fajtor për keqpërdorim të pozitës zyrtare sa ishte në këtë post.

Sipas aktgjykimit të sotëm, ai mori dënim me kusht prej një viti e gjashtë muajsh.

Lekaj bashkë me Ismet Isufin si drejtor për Bujqësi në komunën e Gjakovës akuzohen se në periudhën nga viti 2008 e deri më 2014 kanë shpërndarë subvencione përmes kompanisë “Union-VI” duke rënë ndesh me Ligjin për Menaxhim të Financave Publike.

Dënim mori edhe Ismet Rama, një vit me kusht, ndërkaq Veli Hajdaraga u dënua me tetë mijë euro gjobë për mashtrime me subvencione dhe shmangie nga tatimi.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com