28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Rajoni

Pacolli: Besoj në pafajësinë e Thaçit dhe do të mbetem përgjithmonë mbështetës i tij për të mbrojtur UÇK-në

Kreu i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzës ndaj ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçit, duke thënë se ai e ka udhëhequr Kosovën përmes luftës së saj për pavarësi dhe liri.

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka shkruar se vendi po përballet me betejën e fundit për të mbrojtur luftën tonë të drejtë për liri, pavarësi dhe dinjitet njerëzor.

“Unë besoj në pafajësinë e tij dhe do të mbetem përgjithmonë mbështetës i betejës së tij për të mbrojtur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe luftën e saj”, ka shkruar ai.

Related posts

Përfundojnë punimet e kërkim-shpëtimit në Izmir pas tërmetit 6,6 ballë

admin

Shkupi, Tirana e Beogradi do të bashkëpunojnë për luftimin e korona virusit

admin

Seanca statusore e Speciales ndaj Thaçit, Krasniqit, Veselit e Selimit mbahet të mërkurën

admin