22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Pa ujë sot një pjesë e rrugëve “Xhon Kenedi” dhe “Kemajl Sejfulla” në Çair

Shkup, 11 nëntor – Për shkak të defektit rrugor f-250 mm në rrugën “Xhon Kenedi” p.n. (në afërsi të Imobilia Gips Dizajn), me furnizim të ndërprerë të ujit do të jenë konsumatorët e një pjese të kësaj rruge dhe një pjesë e rrugës “Kemal Sejfulla”, ndërsa në një pjesë të lagjes Fushë Tophanë furnizimi me ujë do të jetë me tension të zvogëluar.

Siç informuan nga NP Ujësjellësi dhe Kanalizimi – Shkup, furnizimi me ujë do të ndërpritet prej orës 9:00 deri në përfundimin e sanimit të defektit.

Related posts

Spasovski në konferencën ministrore për parandalimin dhe hetimin e abuzimin seksual të fëmijëve

admin

Editorial/ Pushteti qendror dhe ai lokal në test bashkëpunimi, a do të ketë obstruksione nga Qeveria?

admin

Regjistrohen 606 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

admin