9.8 C
Skopje, NM
24/10/2021
DailyNews.mk
Sport

Owen: PSG ishin skuadër më e mirë pa Messin, tani janë një ekip më i dobët

Legjenda angleze, Michael Owen ka pohuar se Paris Saint-Germain tani është një ekip më i dobët pasi nënshkroi me sulmuesin argjentinas, Lionel Messin.

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë bëri fillimin e tij të parë për PSG-në në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma në barazimin e tyre 1-1 me Club Brugge.

Messi u rreshtua përkrah Kylian Mbappes dhe Neymarit në sulm, por asnjëri nga treshja e sulmuesve nuk arriti të ketë ndikim.

Owen ka thënë ai nuk është i bindur që PSG është favorit për ta fituar garën pavarësisht fuqisë së tyre në sulm.

“Sa më shumë që ne u përlotëm mbi ta, ky ekip i PSG-së me ata sulmues, ata janë të gjithë lojtarë fenomenalë në të drejtën e tyre”, ka thënë fillimisht Owen për BT Sport.

“Por, të tretë së bashku e bëjnë atë më të dobët për mua dhe nuk e kuptoj pse ata janë një nga favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve”.

“Unë mendoj se ekipet angleze (Chelsea, Liverpool, Manchester City dhe Manchester United) janë larg, shumë më superior”.

Messi nuk është emri i vetëm i madh që mbërriti në Paris këtë verë, pasi ata nënshkruan edhe me Gianluigi Donnarumma, Sergio Ramos, Gini Wijnaldum dhe Achraf Hakimi.

“Unë pothuajse ndihem sikur nënshkrimi i lojtarëve si Donnarumma dhe Sergio Ramos u jep atyre më shumë shanse për ta fituar atë (Ligën e Kampionëve) sesa nënshkrimin e dikujt si Messi”, përfundoi legjenda angleze.

Related posts

Milani mer kreun pasi mezi mposhti Bolognan dhe atë me dy lojtarë më tepër

Admin

Skandal nga shteti serb, nuk i lejon boksierët e Kosovës të futen në territorin e tyre

Admin

Bayerni shënjestëron Osimhenin si zëvendësues të Lewandowskit

Admin

Arsenali kthehet te fitoret, mposht Aston Villën

Admin

Evra shokon botën e futbollit: Jam abuzuar seksualisht në moshën 13-vjeçare – momenti më i vështirë kur i tregova familjes

Admin

Salah ‘gjuan topin’ kah kryesia e klubit: Sa më përket mua, do të luaj te Liverpooli deri në fund të karrierës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com