18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Bota

Opozita britanike kërkon gjendje të jashtëzakonshme, Xhonson në mëdyshje

Kryeministri britanik, Boris Xhonson akoma nuk ka për qëllim të shpallë gjendje të jashtëzakonshme në Angli, edhe pse liderët e opozitës e kërkojnë këtë masë me qëllim që të ndalojë përhapja e koronavirusit.

“Nuk besoj se kryeministri dëshiron gjendje të jashtëzakonshme në mbarë vendin por sikurse deri më tani, ai do të sjellë vendim pas konsultimeve me komunitetin shkencor”, deklaroi për Skaj Njuz, Tereza Kofi, ministre e Punës dhe Mbrojtjes Sociale.

Related posts

SHBA teston me sukses armën hipersonike Raytheon – e aftë për shpejtësi më të madhe se pesëfishi i zërit

Admin

Mundësi dhe  siguri për investitorët

Admin

Ata që janë vaksinuar me Moderna mund të mos kenë nevojë të marrin një dozë të tretë!

Admin

Prishet ashensori, mbi 30 minatorë të bllokuar kanadezë bënë një “ngjitje vertikale” që zgjati rreth 10 orë

Admin

Shqiptari akuzohet për vrasjen e një mësueseje të shkollës fillore në Londër – tregohet kush është ai dhe detajet se si ndodhi vrasja e saj

Admin

Iniciativa e zhvillimit global, një qasje e re për të ardhmen globale

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com