22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

‘Open Balkan’ mbahet sot në Beograd, kryeministri Rama i bashkohet konferencës online

Sot do të zhvillohet konferenca e radhës ‘Ballkani i Hapur”. Mbledhja pritet të mbahet në parlamentin Serb Beograd, ku do të marrin pjesë edhe i dërguari i BE-së  Miroslav Lajçak.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama, i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Gabriel Escobar dhe zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikola Dimitrov do t’i bashkohen konferencës online.

Liderët e Ballkanit janë shprehur se kjo nismë synon stabilitetin, bashkëpunimin dhe prosperitetin në rajon.

Related posts

Debatet/ Akuza e Bardhit: Firmat në Elbasan u mblodhën nga Aqif Rakipi e Suel Çela. Një 20-vjecar u mor peng. Përgjigjet Noka: Jap dorëheqja po që kështu, po përfshini Berishën me bandat

admin

Kryeministri Rama: Në vitin 2022, 472% më shumë investime për teknologjinë në Policinë e Shtetit

admin

“Mos më vrit, nuk dua të bëhem engjëll”/ U vra barbarisht nga fqinji, qytetarët ndezin qirinj në para kryeministrisë për 8-vjeçarin Mateo

admin