15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Bota

OBSH, kundër pasaportave të vaksinimit

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) nuk është dakord për miratimin e pasaportave të vaksinimit për shkak të pasigurisë nëse vaksinimi parandalon transmetimin e virusit, si dhe shqetësimet rreth barazisë.

Në Mbretërinë e Bashkuar, janë 70 deputetë që e kundërshtojnë me forcë vendimin për të miratuar pasaportat duke e konsideruar diskriminuese.

Ata kanë paralajmëruar se pasaportat e Covid , përmes të cilave njerëzit do të duhet të provojnë se janë vaksinuar për të hyrë në dyqane, bare dhe ambiente të tjera të brendshme dhe tubime, mund të jenë “diskriminuese”.OBSH ndërkohë pret të rivlerësojë vaksinat Kineze kundër Covid-19, Sinopharm dhe Sinovac deri në fund të Prillit.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com