18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

“Nxorën një fëmijë tetë vjeç nga balta. Më horror nuk ka”/ Tensionohet situata në Gjykatën e Fierit, familjarët tentojnë të hyjnë brenda

E tensionuar është paraqitur situata në Gjykatën e Fierit, ku ditën e sotme jepet sot masa e sigurisë për Klodian Çalamanin, 38-vjeçarin që rrëmbeu, vrau e më pas e groposi në oborrin e banesës së tij, 8 vjeçarin në fshatin Greçalli të Fierit.

“Çuni më vdiq, ma  vrau”, ka thënë nëna e djalit mes lotësh.

Ende pa nisur seanca, janë shënuar incidente në hollin e gjykatës. Familjarë të 8-vjecarit Mateo, kanë hyrë me forcë në ambientet e gjykatës, pasi duan të jenë të pranishëm në seancë.

“Përse kërcënohemi. Ku është drejtësia”, është shprehur një prej të afërmve.

“E nxori një fëmijë të vjeç nga balta. Më horror nuk ka”, është shprehur një tjetër familjar.

Related posts

Gjykata Kushtetuese vendos sot për legjitimitetin e zgjedhjeve vendore të 2019-ës

admin

Shqipëria mes Vaksinës dhe “Green Pass”

admin

Bardhi për ABC: Më 11 Dhjetor tubim Berisha-Rama-Meta, keqardhje për fletë-rrufetë e presidencës

admin