30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Kosovë

Numri i turistëve rritet në Kosovën

Rritet numri i turistëve që vizitojnë Kosovën.

Vitet e fundit është rritur numri i turistëve të huaj që vizitojnë Kosovën, por nuk ka shifra të sakta.

Baki Hoti kryetar i Unionit të Turizmit të Kosovës (UTK), tha për RTK se Kosova duhet të rritë kapacitetet e akomodimit për turistë.

Related posts

Lajçak pas takimit me Vuçiqin: Pata një bisedë të gjatë e të detajuar

admin

Diplomati serb: Me deklaratën për Donetskun dhe Luanskin, Putini njohu pavarësinë e Kosovës

admin

Grabitësi i rrezikshëm lëvizë i lirë, policët që e arrestuan u dënuan me burgim dhe u suspenduan nga puna

admin