30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Bota Kovid-19

Numri i të infektuarve në Gjermani shkon mbi 500.000

Gjermania ka raportuar për 19.990 raste të reja me koronavirus, duke çuar shifrën totale të infektuarve në 597.583.

Sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch për sëmundje infektive, shifra e të vdekurve është rritur për 118 në 24 orët e fundit, duke arritur në totalin 10.930.

Në Çeki është regjistruar shifër rekorde e të infektuarve në 24 orët e fundit. Janë regjistruar 15.729 të infektuar të rinj, duke arritur në total 378.716. Është raportuar për 220 vdekje të reja, duke përfshirë 123 të mërkurën dhe po ashtu shifrat e rishikuara të ditëve të kaluara, duke arritur në totalin 4.133.

Related posts

Johnson: Pushtimi i Ukrainës do të ishte gabim strategjik i Rusisë

admin

Paqja dhe zhvillimi, po përballen me sfida si kurrë më parë

admin

Gjendet i vdekur spiuni rus në Berlin, raportet: “I hedhur” nga lartësia!

admin