15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në vend është 13,412

Shkup, 13 shtator – Numri i rasteve aktive në vend është 13,412, nga të cilët numri më i madh ose 5858 janë në Shkup.Janë 1184 raste aktive në Tetovë, në Kumanovë – 898, në Gostivar – 688, në Strugë – 620, në Ohër – 590, në Strumicë – 565, në Kërçovë – 483 … Sipas të dhënave të publikuara dje nga Instituti i Shëndetit Publik , 4.553 teste, 464 raste të reja të Covid-19 u regjistruan, 23 vdiqën dhe 435 pacientë u shëruan.

Deri më tani, gjithsej 1,223,054 teste të Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid në vend që nga fillimi i epidemisë është 183,523, numri i pacientëve të shëruar është 163,852, dhe numri i vdekjeve është 6,259.

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

Admin

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

Admin

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Admin

Ziadin Sela: Pas zgjedhjeve lokale do të rrëzohet kjo qeveri!

Admin

Bexheti: Gasifikimi i Tetovës një projekt gjigant që do e realizojmë për qytetin tonë (VIDEO)

Admin

Zudi Koka: Po të mos ishte ASH, vota ime do të shkonte për Sermine Purrinin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com