20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Nuk kujdeset për familjen dhe nuk e furnizon me ushqim, arrestohet një person në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një femër ka raportuar në Polici se bashkëshorti  i saj, i dyshuari mashkull kosovar, është duke shkaktuar dhunë ekonomike në familje nuk është duke u kujdesur dhe nuk furnizon viktimën dhe dy fëmijët e tyre me gjëra ushqimore.

Rasti ka ndodhur të mërkurën në Fushë Kosovë.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se, bashkëshorti  i saj,  i dyshuari mashkull kosovar, është duke shkaktuar dhunë ekonomike në familje nuk është duke u kujdesur dhe nuk furnizon viktimën dhe dy fëmijët e tyre me gjëra ushqimore”, thuhet në raport.

Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Rasti është duke u hetuar. 

Related posts

Policia i gjen tetë fletëvotime të fotokopjuara një të dyshuari në Gjakovë

admin

Zhduket një vajzë në Viti

admin

Janë gjetur 13 persona migrantë nga Siria në automjet me targa të Shkupit

admin