34.8 C
Skopje, NM
22/06/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Njoftim i rëndësishëm i Ambasadës së Kosovës në Austri

Ambasada e Republikës së Kosovës në Vjenë përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në Facebook ka bërë të ditur që si rezultat i rritjes së rasteve me COVID-19 në Austri do të reduktojë shërbimet konsullore, përveç atyre emergjente.

Sipas autoriteteve shëndetësore austriake, në raportin e fundit 24 orësh në Austri janë shënuar 1,121 infektime të reja dhe 11 vdekje, shkruan albinfo.ch

Njoftim lidhur me shërbimet konsullore! Duke marrë parasysh masat e marra shtesë nga Austria lidhur me COVID-19 si dhe…

Posted by Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri on Monday, October 19, 2020

Related posts

Sekretari i Shtetit Blinken drejt Evropës për Konferencën e Libisë

NEFAIL EMINI

Kina u ka kërkuar bankave që të ndalojnë transaksionet me monedha virtuale

NEFAIL EMINI

Televizioni bullgar: Nuk priten ndryshime në qëndrimet e Sofjes

NEFAIL EMINI

Ministri i Jashtëm kroat: Është koha që Evropa t’i heqë vizat qytetarëve të Kosovës

NEFAIL EMINI

Ivca Daçiq: Është shumë e vështirë të arrihet një konsensus me Kosovën

NEFAIL EMINI

Bitcoin shënon një tjetër rekord negativ

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More