28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Rajoni

Një tjetër tërmet i fuqishëm trondit Greqinë

Lëkundjet e tokës nuk kanë të ndalur në Greqi.

Një dridhje sizmike u ndje rreth orës 01:10 në zonat e Etoloakarnania.

Tërmeti kishte një magnitudë prej 4.4 të shkallës Rihter dhe epiqendra e tij ishte e vendosur 20 kilometra në perëndim-jugperëndim të Karpenisi , ndërsa thellësia e vatrës është përcaktuar në 17.7 kilometra, në bazë të zgjidhjes rishikuar të Institutit Gjeodinamik të Asteroscope Kombëtar.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, tërmeti kishte një magnitudë 4.6 ballë në shkallën Rihter dhe epiqendra e tij ishte 20 kilometra në perëndim-jugperëndim të Karpenisi.

Related posts

“Mini-Shengeni”, Fabrizi: Mbështetje maksimale e BE-së në zbatimin e marrëveshjeve

admin

Samiti i Sofjes, Bregu: Nuk ka “viktima”, vetëm fitues nga bashkëpunimi rajonal

admin

Greqia po ndërton kampe të reja, do të shkurtojë pritjen e refugjatëve në ishuj

admin