39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Auto

Një ‘shfaqje e shkëlqyeshme’: Kështu u vlerësua gara ndërmjet Rimac Nevera kundër Porsche Taycan dhe BMW M5

Rimac Nevera nuk ndalet dhe kjo makinë është bërë një standard i ri në botën e automobilave.

Kjo dëshmohet edhe nga një video e publikuar nga Mat Watson, një gazetar i njohur i automobilave, përcjell Telegrafi.

Dhe kësaj radhe, siç thuhet më tej, bëhet fjalë për një garë shpejtësie midis Porsche Taycan, BMW M5 dhe Rimac Nevera.

Siç thotë ai vetë, “këto vetura nuk janë në të njëjtën klasë, por janë vetura shumë të shpejta, dhe është një shfaqje e shkëlqyeshme ku tregohet se sa fuqi ka automjeti i bërë nga Mate Rimac”. 

Related posts

Ford Mustang Shelby GT500 i tregoi Model S të Tesla -s se nuk është i pathyeshëm

Admin

“Ajër i kondicionuar” në veturë: Cila është temperatura ideale për vozitje?

Admin

Harroni kamerat fikse, kërcënimi i vërtetë për shkelësit e trafikut vjen nga qielli

Admin

McLaren më i fuqishëm kabriolet – 765LT Spider prodhon 765 kuaj-fuqi dhe lëviz me shpejtësi maksimale prej 330 km/h

Admin

Honda NSX-R e rrallë do të dalë në ankand, çmimi fillon nga 346 mijë euro

Admin

Tesla po e shtyn prodhimin e kamionit për vitin 2022

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More