19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Kronika Maqedoni

Një punëtor lëndohet gjatë një incidenti në “Makstil”

Shkup, 12 shtator – Gjatë aktivitetit të rregullt të punës në ndërrimin e tretë në uzinën për punime të çelikut në SHA “Makstil” ka ndodhur incident ku është lënduar një i punësuar, ka informuar sot kompania.

“Të punësuarit menjëherë i është ofruar ndihma e parë dhe është dërguar në Qendrën urgjente në Klinikën universitare për trajtim të mëtejmë. Ai është jashtë rrezikut për jetë”, theksohet në kumtesë.

“Makstil” ka informuar se rasti është paraqitur deri te institucionet kompetente, ku ekipet kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes.

“SH.A Makstil me procedurë urgjente ka formuar komision për hetim detajor intern për konfirmimin se në ç’ rrethana ka ngjarë incidenti dhe lëndimi si dhe përgjegjësinë për të njëjtën. Opinioni do të informohet me kohë me më shumë informacione dhe detaje në momentin kur ato do të jenë të kapshme”, theksohet në kumtesë. 

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

Admin

Aksident i rëndë në rrugën Klinë-Istog, një i vdekur dhe dy të lënduar

Admin

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

Admin

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Admin

Ziadin Sela: Pas zgjedhjeve lokale do të rrëzohet kjo qeveri!

Admin

Bexheti: Gasifikimi i Tetovës një projekt gjigant që do e realizojmë për qytetin tonë (VIDEO)

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com