33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Një nga portierët më të mirë në botë, Iker Casillas, pësoi një sulm në zemër më 1 maj të vitit 2019.

Shkaku i këtij sulmi, spanjollit iu desh ta përfundonte karrierën më herët.

Ai pësoi sulm në zemër në stërvitje te Porto, pas së cilës kishte përfunduar në spital. Casillas duhej t’i nënshtrohej një operacioni, por kishte një dëshirë, të rikthehej në futboll.

Sidoqoftë, mjekët e këshilluan atë t’i jepte fund karrierës së tij, Iker iu bind atyre dhe e bëri atë. Tani portieri legjendar spanjoll i kujton ato momente.

“Pak njerëz e dinë këtë, Jose Mourinho ishte një nga njerëzit e parë me të cilët fola”, deklaroi fillimisht Casillas.

“Përveç kësaj, ai vazhdonte të më telefononte për të pyetur se si isha. Unë kam ndryshuar që nga ajo ditë dhe i jam përkushtuar familjes sime për të kaluar sa më shumë kohë me ta”.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More