30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Bota

Një helikopter ushtarak është rrëzuar në Meksikë – 14 të vdekur dhe një i plagosur

Katërmbëdhjetë persona humbën jetën dhe një u plagos kur një helikopter ushtarak i tipit “Blek Hok” u rrëzua në shtetin Sinaloa, në veri të Meksikës, njoftoi Marina meksikane.

Shkaku i aksidentit është nën hetim, por nuk ka asnjë informacion deri më tani se incidenti lidhet me arrestimin e dilerit të drogës Rafael Kara Kintero në anën tjetër të Sinaloa të premten, thuhet në deklaratën e marinës.

Related posts

Kosova temë diskutimi në Moskë, Scholz: Ne ndalëm gjenocidin

admin

Zjarr i madh në një depo masive në Lubjanë, angazhohen 150 zjarrfikës – pamje nga vendi i ngjarjes

admin

Çfarë mund të presë Gjermania nga një president Biden?

admin