23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Kronika Maqedoni TOP LAJM

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Sllavonski Brod, 25 korrik – Dhjetë persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar këtë mëngjes, pasi një autobus me targa të Kosovës ka dalë nga autostrada afër Sllavonski Brodit, bëri të ditur policia kroate, ndërsa nga Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë së Veriut konfirmuan për MIA-n.

Policia, rreth orës 6:20 të mëngjesit, mori një raport se një aksident trafiku kishte ndodhur në autostradën afër Sllavonski Brodit, pranë pikave pagesore rrugore, njoftoi agjencia e lajmeve HINA.

Policia po heton në vendin e ngjarjes.

Fillimisht nga disa media në Kroaci kishte informacion se autobusi kishte targa maqedonase. “Jutarnji”, i cili së pari njoftoi se autobusi ishte maqedonas, pastaj e ndryshoi atë në “një autobus me targa të huaja kombëtare”. Më shumë detaje priten më vonë gjatë ditës.

Related posts

Drejtoresha e QIK-ut, Sermine Purrini: Unë i them PO Visar Ganiut për të vazhduar rrugëtimin për një Çair më të gjelbër

Admin

Sadi Bexheti sot realizoi takim me nëndegët Vëllazërimi dhe Gam Gam

Admin

Para zgjedhjeve, kryetarët e komunave ndajnë mijëra leje për ndërtim

Admin

539 të infektuar, 41 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

Admin

Shkupjani e mashtron kushërirën e tij, për dy muaj ia merr 50 mijë euro

Admin

Vërshime në Veles, përmbyten një pjesë e rrugëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com