30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Kosovë

Nga shirat e rrëmbyeshëm në Gjermani, vdes një shqiptare nga Kosova

Nga shirat e rrëmbyeshëm në Gjermani, ka vdekur edhe një shqiptare nga Kosova.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i Deutsche Welle, Bahri Cani.

“Tragjedi e rëndë: Ngushëllime familjes Koxha! Shpirti i Vanesses le të pushojë nën lulet e parajsës!”, ka shkruar Cani, duke ia shpërndarë statusin e babait të Vanesa Koxhës.

Numri i viktimave nga përmbytjet e fundit në Evropë ka arritur në 193, njoftuan autoritetet më 18 korrik.

Në zonat e katastrofës janë në kërkim të personave të tjerë të zhdukur 250 policë, zjarrfikës dhe punonjës të Entit për Fatkeqësi Natyrore.

Sipas policisë në qarkun Rhein-Sieg dhe në rrethin Euskirchen janë rreth 150 vetë që konsiderohen ende si të zhdukur.

Tragjedi e rëndë: Ngushëllime familjes Koxha! Shpirti i Vanesses le të pushojë nën lulet e parajsës!

Posted by Bahri Cani on Monday, July 19, 2021

Related posts

Osmani për aksidentin në Kroaci: Lajm tragjik e i rëndë për vendin tonë

Admin

Tragjedia në Kroaci, reagon Kurti: Lutemi për sa më pak viktima, jemi pranë familjarëve

Admin

Konjufca pas aksidentit në Kroaci: Lutemi të ketë sa më pak viktima

Admin

Kryeministri kroat, Plenkoviq konfirmon vdekjen e 10 personave në aksidentin tragjik: Jemi me Kosovën në këtë ditë të trishtuar

Admin

Pas aksidentit tragjik, ministri kroat Radman telefonon ministren Gërvalla

Admin

Aksidenti tragjik në Kroaci, Pacolli u shpreh ngushëllime familjarëve të të vdekurve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More