9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport

Nga kjo fundjavë, Barcelona lejohet t’i luajë ndeshet me kapacitet të plotë në Camp Nou

Katalunia do të lejojë kapacitet prej 100 për qind në ngjarjet sportive nga kjo e premte, duke hapur derën që Barcelona të luajë pjesën tjetër të sezonit të tyre me tifozët e pranishëm në stadiumin e tyre Camp Nou.

Është lejuar në nivel kombëtar që nga fundi i shtatorit, por bashkësitë individuale autonome kanë qenë në gjendje të bëjnë rregullat e tyre.

Gjithashtu ishte dhe çështje kohe derisa vendet dhe klubet të merrnin vendime.

Megjithatë, tani Barcelona do të mundet të ketë ndihmën e tifozëve në një stadium përplot të mbushur, me kapacitet prej 100 për qind.

Barcelona jo vetëm që ka nevojë për mbështetjen e tifozëve të saj për të kthyer një sezon të tmerrshëm, por ata kanë edhe disa ndeshje të mëdha që vijnë – të gjitha në shtëpi.

Përplasja e kësaj të diele kundër Valencias së Pepe Bordalas do të jetë një ndeshje shumë e vështirë dhe nuk do të bëhet më e lehtë prej andej.

Pas kësaj ata do të luajnë në shtëpi kundër Dynamo Kiev në Ligën e Kampionëve, para një El Clasico në shtëpi.

Kjo natyrisht do të ndikojë edhe në Espanyol, të cilët po luftojnë në fundin e tabelës.

Një derbi katalunas do të zhvillohet mes dy klubeve në fund të nëntorit, dhe shpresojmë se tani do të ketë një atmosferë të mrekullueshme.

Related posts

Dani Alves i vet ofrohet Barcelonës pas largimit nga Sao Paolo

Admin

KH Besa arrin në Bosnje dhe Hercegovinë para ndeshjes në EHF Cup

Admin

Laporta flet për transferimet e mundshme të Barcelonës në janar

Admin

Gjashtë hapat që duhet t’i ndjekë Newcastle për t’u bërë Manchester City i ri

Admin

Xavi zbulon sekretet e tij prej trajneri

Admin

‘Na kritikojnë ne, por ka nga ata që nuk fitojnë prej 10 vitesh’, Nedved ngre zërin ndaj kritikëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com