19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Неверојатни приказни кои докажуваат какви ѕвезди биле Фреди Меркјури и Витни Хјустон

Светот изненади со многу пејачки sвезди, а меѓу големите вокални способности беа и пејачката Витни Хјустон (1963-2012) и нејзиниот колега Фреди Меркјури (1946-1991). Двајцата лесно ги изведоа своите хитови, кои и денес се слушаат.


Некои неверојатни факти докажуваат дека нивното пеење поминало добро. Одиме со Фреди Меркјури. Имено, како што е познато, фронтменот на групата „Квин“ се бореше со СИДА-та, како што минуваше времето, неговиот организам ослабуваше. За време на снимањето на песната „Шоуто мора да продолжи“ во мај 1990 година, Меркјури беше многу болен, а гитаристот Брајан Меј беше загрижен дали Фреди ќе може да ја пее песната, бидејќи беше физички слаб.


– Реков: „Фред, не знам дали е можно да се пее оваа песна“. О, тогаш Фреди рече: „Да, душо, ќе го сториме тоа“, рече Брајан Меј во едно интервју. Фреди зеде шише вотка во рацете, го испи, а потоа маестрално ја отпеа песната „Шоуто мора да продолжи“. Да се ​​потсетиме како Фреди Меркјури ја изведе песната „Шоуто мора да продолжи“ со групата „Квин“:

Витни Хјустон беше исто така фантастичен вокал, а многумина ја сметаат за најдобра пејачка на сите времиња. Имено, се вели дека таа лесно го отпеа својот голем хит од 1990 година „I’m Your Baby Tonight“. Според една неофицијална приказна, таа ја изведувала оваа песна во студиото во еден потег, и успешно, бидејќи наводно брзала во трговскиот центар за да не се затвори. Каков глас имаше Витни, не е исклучено дека ова е вистинска изјава.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More