11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Неверојатни приказни кои докажуваат какви ѕвезди биле Фреди Меркјури и Витни Хјустон

Светот изненади со многу пејачки sвезди, а меѓу големите вокални способности беа и пејачката Витни Хјустон (1963-2012) и нејзиниот колега Фреди Меркјури (1946-1991). Двајцата лесно ги изведоа своите хитови, кои и денес се слушаат.


Некои неверојатни факти докажуваат дека нивното пеење поминало добро. Одиме со Фреди Меркјури. Имено, како што е познато, фронтменот на групата „Квин“ се бореше со СИДА-та, како што минуваше времето, неговиот организам ослабуваше. За време на снимањето на песната „Шоуто мора да продолжи“ во мај 1990 година, Меркјури беше многу болен, а гитаристот Брајан Меј беше загрижен дали Фреди ќе може да ја пее песната, бидејќи беше физички слаб.


– Реков: „Фред, не знам дали е можно да се пее оваа песна“. О, тогаш Фреди рече: „Да, душо, ќе го сториме тоа“, рече Брајан Меј во едно интервју. Фреди зеде шише вотка во рацете, го испи, а потоа маестрално ја отпеа песната „Шоуто мора да продолжи“. Да се ​​потсетиме како Фреди Меркјури ја изведе песната „Шоуто мора да продолжи“ со групата „Квин“:

Витни Хјустон беше исто така фантастичен вокал, а многумина ја сметаат за најдобра пејачка на сите времиња. Имено, се вели дека таа лесно го отпеа својот голем хит од 1990 година „I’m Your Baby Tonight“. Според една неофицијална приказна, таа ја изведувала оваа песна во студиото во еден потег, и успешно, бидејќи наводно брзала во трговскиот центар за да не се затвори. Каков глас имаше Витни, не е исклучено дека ова е вистинска изјава.

Related posts

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

Diabetes and Covid 19: Self-care tips to manage the condition amid pandemic

Admin

Buckingham Palace garden visitors write bad reviews on TripAdvisor: ‘I feel robbed by royals’

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com