18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Kulturë

Nesër në Shkup jepet Premiera e shfaqjes “Legjendat shqiptare”

Shkup, 11 shtator – IN Teatri shqiptar për fëmijë dhe të rinj-Shkup nesër në ora 18:00 do të realizojë Premierën e shfaqjes për fëmijë mbi 7 vjeç të titulluar “Legjendat shqiptare” (Rozafati dhe Gjergj Elez Alija), në regji të Ledian Gjeçi, skenografi të Ledian Gjeci, dramatizim Alba Shtëmbari, kompozitor Jetmir Mehmedi dhe kostumografi të Medina Hoxha.

Rolet i luajnë: Dea Pajaziti, Rabije Alilovska Uzulmez, Almedina Sadiki, Mumin Abdullai, Gëzim Zherka, Eldin Shiroki dhe Flakron Aliu. 

Related posts

Camaj merrte kredi të rënda nga bankat për shtypje librash

Admin

Lista e plotë e fituesve në “Tony Awards”

Admin

Pendarovski, Cërvenkovski dhe Ivanovi në tubim shkencor në ASHAM

Admin

Ditari që përmbys gjithçka mbi Luftën e Shkodrës: Esat Pasha ishte mbrojtësi i vërtetë i Shkodrës!?

Admin

Katalog i posaçëm i librave të ITSHKSH ndodhet në Bibliotekën e Kongresit Amerikan

Admin

Qyteti dhe dëshmitë kulturore e historike?!

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com