9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Nëntëvjeçarja vdes në gjumë tre ditë pasi doli pozitive me COVID-19

Një vajzë nëntë vjeçare vdiq në ditëlindjen e babait të saj, tre ditë pasi doli pozitive për koronavirus pavarësisht se nuk kishte ndonjë problem shëndetësor të njohur.

Makenzie Gongora u diagnostikua më 29 janar pasi vuante nga të vjella dhe një dhimbje koke të keqe, para se të shkonte për të fjetur më 1 shkurt dhe të ndërronte jetë në orët e para të ditës tjetër.

Mjekët kishin këshilluar mamanë e nxënëses nga San Antonio, Texas, mjekja e vijës së parë Kristle Gongora, për të monitoruar ethet e saj dhe për ta mbajtur atë të qetë në shtëpi, tha për TODAY tezja e fëmijës Victoria Southwark.

“Kenzie nuk kishte ndonjë problem me frymëmarrjen, nuk kishte asgjë madhore. Të gjitha simptomat ishin të lehta”, tha 37 vjeçarja.

Zonja Southëark që atëherë ka krijuar një faqe GoFundMe për të ndihmuar në pagimin e kostove të varrimit, duke shkruar se mbesa e saj dukej se po rikuperohej “me valët e simptomave që vinin e shkonin”.

Por Makenzie filloi të ndjehej e lodhur dhe ra në shtrat herët natën që vdiq.

Erica Gongora, një teze tjetër e cila gjithashtu ndihmoi në fillimin e mbledhjes së fondeve të familjes – e cila ka mbledhur mbi 52,000 funte – tha se Kristle kontrolloi vajzën e saj gjatë natës.

Familja e fëmijës tha se ata nuk ishin në dijeni të ndonjë problemi themelor shëndetësor, megjithëse thanë se ajo ishte e vogël për moshën e saj.

Zonja Southëorth i tha San Antonio Express News pavarësisht se nuk kishte marrë ende një raport të ekzaminuesit mjekësor, familja “dyshon” se virusi ishte ai që e vrau atë, duke shtuar: “Ne nuk dimë asgjë tjetër që mund ta kishte shkaktuar këtë.”

Ajo shkroi: “COVID nuk njeh asnjë kufizim moshe – mbesa ime ishte 9 vjeç, nuk kishte arritur akoma dyshifrore”, shkruan Mirror

Related posts

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

SHBA ofron kompensim për familjarët e viktimave të sulmit me dron

Admin

Policia britanike: Vrasja e ligjvënësit ishte incident terrorist

Admin

Në Indonezi 11 student u mbytën gjatë aksionit për pastrimin e lumit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com