14.7 C
Los Angeles
May 23, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

Nënkryetarja e LSDM-së: Përpjekjet me Alternativën janë të përbashkëta për ne

Shkup, 20 nëntor – Nënkryetarja e LSDM-së Sanja Llukarevaska tha për TV24 se nuk do të kandidojë për kryetare të LSDM-së dhe se përpjekjet e LSDM-së dhe Alternativës janë të përbashkëta.

“Në periudhën në vijim do të shohim se si do të zhvillohen gjërat në Parlament. LSDM nuk bën lëshime në negociatat për zgjerimin e mazhorancës. Përpjekjet me Alternativën janë të përbashkëta për ne, dhe ky është procesi i integrimit evropian dhe politikat progresive në vend. Për momentin kryeministër dhe lider i partisë është Zoran Zaev, nuk do të kandidoj për kryetar”, thotë Llukarevska.

Related posts

Boçvarski: Ka filluar procedura për heqjen e licencës së kompanisë “Besa Trans – Shkup”

admin

Afrim Gashi takohet me kryetarin e Komunës së Ferizajit, Agim Aliun

admin

Aleanca për Shqiptarët: Petkovski zbuloi qëndrimin anti perëndimor të Qeverisë

admin