14.7 C
Los Angeles
May 23, 2022
DailyNews – MK
Shqipëri

Negociatat për presidentin, sot nisin takimet mes grupeve parlamentare

Maxhoranca dhe opozita do të ulen sot në tryezën e negociatave për të diskutuar për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri.

Negociatat do të zhvillohen në nivel grupesh parlamentare dhe ato do të kryesohen nga kryetari i grupit socialist Taulant Balla.

Takimin e parë Balla do ta zhvillojë me Mesila Dodën e menjëherë pas saj me Fatmir Mediun.

Kreu i grupit parlamentar të demokratëve, Enkelejd Alibeaj nuk ka konfirmuar ende pjesëmarrjen në negociata, ndërkohë që shumica ka përjashtuar nga ky proces përfaqësuesit e Komisionit të Rithemelimit.

Related posts

Truproja i presidentit Biden valëvit flamurin shqiptar në Shtëpinë e Bardhë

admin

Berisha: Azem Hajdarin do e shpallim president nderi të PD-së

admin

Tjetër risi nga DPSHTRR, Gonxhja jep lajmin: Leximi i odometrit tashmë përfshihet në Certifikatën e Kontrollit Teknik të mjeteve rrugore

admin