1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Në Tuzlla arrestohet deputeti Enver Bijediq

Deputeti i Dhomës Përfaqësuese të Asamblesë Parlamentare në Bosnja e Hercegovinë dhe kryetar i socialdemokratëve, Enver Bijediq në mëngjes është arrestuar në Tuzlla.

Ai është arrestuar në një aksion të Agjencisë shtetërore për hetim dhe mbrojtje (SIPA).

Pjesëtarët e SIPA-s kryejnë bastisje në disa lokalicione në Tuzlla, Graçanicë dhe Banoviq, në suaza të lëndës së Prokurorisë në Tuzlla lidhur me marrëveshjet e dyshimta në Minierën e Tuzllës për kripë.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com