19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Në Serbi sot hyjnë në fuqi masat e reja: Deri ora 23 mbyllet gjithçka

Me sugjerim të Shtabit të Krizave, nga sot, orari i punës i gastronomisë, tregtisë dhe objekteve artizanale do të kufizohet der në ora 23.

Kufizimi i orëve të punës në 23 është në të vërtetë një masë më e rreptë, sepse disa ambiente, të cilat kanë kopshte, mund të funksionojnë deri në një orë pas mesnatës.

Epidemiologu Darija Kisiq Tepavceviq gjithashtu thotë se kontrolli i zbatimit të masave do të shtrëngohet në tërë Serbinë, dhe posaçërisht në ato pjesë ku është regjistruar numri më i madh i pacientëve.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com