22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Në Prishtinë arrestohet një person i kërkuar nga gjykata

Policia ka njoftuar se sot në Prishtinë është identifikuar dhe  arrestuar një person i kërkuar.

Sipas Policisë, personi i kërkuar  A.Xh. (mashkull), 31-vjeç, është arrestuar në Rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë.

“Ndaj tij  ka qenë aktive një urdhëresë nga gjykata për veprën blerje dhe posedim shpërndarje, shitje e paautorizuar e narkotikeve substancave psikotrope”, thuhet në njoftim.

Personi i arrestuar pas përfundimit të procedurave policore, është dërguar në vuajtje të dënimit.

Related posts

Dy raste të dhunës në Obiliq, arrestohen të dyshuarit ndërsa viktimat me fëmijët dërgohen në strehimore

admin

Manipuloi me dokumente dhe përfitoi tender me vlerë 47 mijë euro, arrestohet gjilanasi

admin

Në Shkup 148 vozitës të sanksionuar, 33 për vozitje të shpejtë

admin