2.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Në prag të sezonit turistik, Greqia lehtëson masat, hapen baret dhe restorantet

Në prag të sezonit turistik, Greqia ka vendosur të lehtësojë masat kufizuese, duke hapur baret dhe restorantet.

Shumë kafene dhe restorante në qendër të Athinës u hapën sot në shtatë të mëngjesi.

Pronarët e lokaleve së bashku me punonjësit e tyre, filluan të vendosnin tavolina dhe karrige me shiritin që tregon ruajtjen e distancimit social.

Në çdo tryezë do të ketë dezifektant, ndërsa punonjësit do të mbajnë maska.

Ne presim shumë njerëz dhe jemi optimistë për ditët në vijim. Urojmë që të vijnë edhe turistë” , tha një pronar kafeneje, raporton Protothema.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com