12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Në moshën 89 vjeçare, vdes ylli i “Vicar of Dibley”, Trevor Peacock

Ka ndërruar jetë Trevor Peacock.

Aktori i “Vicar of Dibley”, Trevor Peacock ka vdekur në moshën 89 vjeç, ka konfirmuar agjenti i tij, shkruan BBC.

Aktori luajti Jim Trott, në serialin komedik së bashku me yllin e tij kryesor Dawn French.

Familja e tij tha në deklaratë: “Trevor Peacock, aktor, shkrimtar dhe tekstshkrues, vdiq në moshën 89 vjeçare në mëngjesin e 8 marsit, pasi vuante nga një sëmundje”.

Anëtari i këshillit të famullisë Jim fitoi zemrat e shikuesve me frazën e tij të fjalës “jo jo jo jo …”.

Ai u shfaq në çdo episod të serialit të BBC-së nga 1994 më 2015, megjithëse ai humbi specialin e fundit të Krishtlindjeve.

Aktori gjithashtu u shfaq në versionin filmik të vitit 1990 të Hamletit dhe një prodhim të Don Kishotit në vitin 2000.

Ai ishte një muzikant dhe kompozitor i suksesshëm. Ai u shfaq me Beatles në një special televiziv 1964 “About Beatles”, dhe shkroi një numër të hiteve pop.

Related posts

Stresi publikon projektin e ri “A t’ka marr malli”

Admin

Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Admin

Miley Cyrus falënderon për mbështetjen besnike dhe paralajmëron epokën e re të punës në letrën dedikuar fansave

Admin

Linda Halimi vazhdon të tregojë të pasmet në fotografi pas ndërhyrjes së kryer në vithe

Admin

Jeff Bezos dhe e dashura e tij shkëmbejnë puthje pasionante në mes të rrugës në New York

Admin

Mirsa Kërçeli publikon këngën e “Haver”

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com