20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
VIP YJET

Në moshën 67 vjeçare, vdes komediani John Session

Aktori dhe komediani i njohur ka vdekur në moshën 67 vjeçare.

Ai ishte i njohur më së miri si panelist në shfaqjen televizive të improvizimit të viteve 1980 dhe 90, “Whose Line Is It Anyway?”, “QI” dhe “Have I Got News for You”, shkruan BBC.

Session po ashtu ka luajtur për Stella Street dhe Spitting Image dhe filma si Henry V. i Kenneth Branagh.Shoki i tij, Ronni Ancona e përshkroi atë si ‘një gjeni’, ndërsa Helen Lederer e kujtoi atë si ‘një forcë kaq origjinale me zgjuarsi dhe talent të zgjuar’.Ylli i lindur në Ayrshire vdiq nga probleme zemre, tha agjenti i tij.

Aktorin e kujtoi edhe Richards dhe anëtarët e tjerë të Rolling Stones. Komediani ishte edhe pjesë e një varg shfaqjesh të tjera. 

Related posts

Kylie relaksohet në pishinën e shtëpisë edhe në nëntor, fotografon trupin nga afër

admin

Demi Rose u uron ndjekësve një ditë të bukur me këtë paraqitje magjepsëse

admin

Princ Harry tregon se si ndryshoi gjithçka pas lindjes së foshnjës

admin