20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Në Kozle nga Covid-19 po mjekohen dy foshnje një muajshe binjakë

Shkup, 26 nëntor – Për momentin në Kozle, me korona virus të shtrirë janë gjithsej 22 fëmijë. Pacientët më të vegjël janë dy binjakë të moshës 1 mujore. Më të rriturit janë 16-17 vjeç.

Këto informacione i jep drjetori i Klinikës së Fëmijëve në Kozle, Besnik Zeqiri, informon Zhurnal.

“Në princip ka fëmijë që ndjekin mësim shkollor. Për momentin ka 40 shtretër me mundësi të bëhen edhe 60 të tilla. Protokoli te fëmijët nuk është i njejtë si te të rriturit. Të rinjtë vijnë në kohë për mjekim, që do të thotë se prindërit kujdesen për shëndetin e tyre”, thotë mjeku Zeqiri./Zhurnal.mk

Related posts

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

admin

Burim Sejdini rizgjedhet kryetar i Gjykatës Administrative

admin

Kandidati për kryetar komune në Maqedoni kapet me drogë (Foto)

admin