14.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

Në 300 metra para vendngjarjes ka patur derdhje të derivatit dhe tym

Sofje, 1 dhjetor – Ka indicje se në 300 metra para vendit të katastrofës me autobusin, ka patur derdhje të derivatit dhe të tymit, transmeton Zhurnal.

Këtë e deklaroi sot ministrja rajonale e Bullgarisë, Violeta Komitova.

“Vendi ku ndodhet qarkorja për dalje nga rruga drejt fshatit Bosnek, ku më 23 nëntor ndodhi tragjedia me autobusin ku humbën jetën 45 udhëtarë, nuk është autostradë apo rrugë e shpejtë, por rrugë e thjeshtë. Në 300 metra para vendngjarjes ka patur derdhje të derivatit dhe tym”, ka deklaruar Komitova.//Zhurnal.mk

Related posts

Arsovska ndërpreu marrëveshjen për zbukurimin e sheshit për vitin e ri

admin

Mesazh i fuqishëm i Selamit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

admin

Konsultime rajonale “Shoqëria civile dhe dialogu i politikave publike për agjendën e reformave të BE-së”

admin