20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë vaksinuar mbi 2000 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë vaksinuar 2.800 persona kundër Covid-19.

Sipas të dhënave të MSh-së deri më tani në Kosovë janë vaksinuar 751.131 persona me dozën e dytë. Kurse me dozën e parë janë vaksinuar 846.214 qytetarë.

Numri i përgjithshëm i të vaksinuarave deri më tani është 1.597.345 persona.

Related posts

Kryeprokurori Isufaj pret në takim shefin e EULEX-it, flasin për forcimin e sundimit të ligjit në Kosovë dhe të pagjeturit

admin

Në Kosovë me dy doza janë vaksinuar 41% e popullatës

admin

Mbyllet për publikun seanca e “Syrit të Popullit” gjatë diskutimit për dëshmitarët anonim, polemika mes Ramabajës dhe prokurorit

admin