28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Ndjehet tërmet në Tetovë dhe Gostivar

Tërmet prej tre gradëve sipas shkallës evropiane makrosezmike, dhe me epiqendër 41 km në veri të Shkupit është regjistruar mbrëmë në ora 21:18 në zonën Tetovë-Gostivar, informon Zhurnal.

Për tërmetin bëjnë të ditur nga fakulteti natyroro-matematikor në Shkup.

Tërmeti ka patur magnitudë prej 2.4 ballëve sipas rihterit, ndërsa është ndjerë nga banorët e Gostivarit, Tetovës dhe rrethinë

Related posts

Германската Амбасада во Тирана ја затвори канцеларијата за визи и пасоши

admin

Наставниците започнаа со оценување, распустот нема да почне порано

admin

Новата министерка за надворешни работи на Нов Зеланд е Маорка со тетоважа на лицето

admin