18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Ndjehet tërmet në Maqedoni

Shkup, 19 nëntor – Një tërmet me intensitet 4 ballë sonte është regjistruar në Greqi.

Epiqendra ka qenë 159 kilometra nga Larisa me thellësi prej dy kilometrave.

Tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut, përkatësisht në Resnjë, Ohër dhe Manastir.

Ndryshe, të martën një tërmet u regjistrua edhe në rajonin e Kërçovës me intensitet 3.5 ballë, ndërsa epiqendra ishte 4 kilometra në jugperëndim të Kërçovës në thellësi prej dy kilometrave.

Related posts

Taravari për Zhurnal: Deputetët e ASH-së janë të palëkundur dhe nuk shantazhohen

admin

Mot me vranësira dhe mjegull të mëngjesit, shi i mundshëm në pjesët perëndimore

admin

Markush për fillimin e negociatave: Shpresoj në fund të dhjetorit

admin