23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Ndeshja kryesore e kësaj jave në Ligën Premier: Leicester – Manchester City, formacionet zyrtare

Leicesteri është nikoqir i Manchester Cityt për takimin që luhet në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 16:00, do të luhet në ‘King Power Stadium’, me dy skuadrat që tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Pas tri xhirove të zhvilluara, Dhelprat kanë gjashtë pikë – me dy fitore dhe një humbje, derisa shpresojnë të marrin pikët e treta në duelin që e luajnë në shtëpi.

Nëpër një formë të tillë ka kaluar edhe kampioni në fuqi, e që do të tentojë që nga ky udhëtim të largohet më pikët e plota.

Formacioni bazë i Leicesterit: Schmeichel, Castagne, Vestergaard, Soyuncu, Bertrand, Albrighton, Ndidi, Tielemans, Barnes, Maddison, Vardy.

Formacioni bazë i Manchester Cityt: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, Gundogan (C), Bernardo, Jesus, Torres, Grealish.

Related posts

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Admin

Bamirësia e madhe e Thomas Tuchel – djali i shtëpiakes së tij kishte problem me zemër, trajneri pagoi operimin dhe pastaj iu bleu edhe një shtëpi në Filipine

Admin

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

Admin

Raiola: Pogba mund të kthehet te Juventusi, te ‘Zonja e Vjetër’ kanë keqardhje që nuk e morën Donnarumman

Admin

Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

Admin

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com