13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

Ndërtimi i Aeroportit të Vlorës, mbërrijnë materialet, priten me bori nga banorët

Në fshatin Akërni të Vlorës kamionët me targa Kosove kanë qenë ngarkuar me konteiner te cilët janë parkuar në fushën ku do te nisin punimet për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës.

Me bori janë pritur mbrëmjen e djeshme kamionët që kishin të ngarkuar materialet që nevojiten për ndërtimin e aeroporti të Vlorës. Në fshatin Akërni të Vlorës kamionët me targa Kosove kanë qenë ngarkuar me konteiner te cilët janë parkuar në fushën ku do te nisin punimet.

Kryeministri Edi Rama pak ditë më parë paralajmëroi se punimet do të nisin shumë shpejt dhe tha se do të jetë një aeroport i cili do të sjellë vlerë të shtuar për vendin si dhe do të ketë kapacitete fluturimesh transoqeantike.

Nisja e ndërtimeve do të bëhet me datë 28 nëntor. Kreu i qeverisë ftoi dhe deputetët e Partisë Demokratike që të ishin prezentë në këtë ditë.

Related posts

A ju kërkoi falje Aleksandër Vuçiç për djegien e flamurit shqiptar në Beograd? Përgjigjet Edi Rama

admin

Basha-Berishës: Thirrja e kryetarit të PD: Boll ndihmove Edi Ramën!

admin

Rama ndan lajmin e mirë: Shpërblim deri në 150% për policët që punojnë larg vendbanimeve të tyre

admin