15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Ndërron jetë aktorja e njohur amerikane

Aktorja e “Two and a Half Men”, Conchata Ferrell, ka vdekur në moshën 77 vjeçare.

Conchata Ferrell, një aktore shumë e dashur për një numër të madh rolesh përfshirë edhe rolin në serinë  televizive “Two and a Half Men” dhe filmat “Edward Scissorhands” dhe “Erin Brockovich”, ka vdekur, konfirmon menaxheri i saj Dan Spilo, shkruan CNN.

Spilo, i cili e mbante mend Ferrell si një “grua të mrekullueshme, zemërmirë dhe të fortë”, tha për CNN se ajo ndërroi jetë rreth orës 12:30 pasdite. më 12 tetor.

“Ajo do të na mungojë,” tha ai.

Në një karrierë që zgjati pesë dekada në të gjithë TV dhe filmat, Ferrelli fitoi tre nominime për “Emmy”.

E para ishte për punën e saj në “L.A. Law” më 1992 dhe fitoi dy të tjerë për rolin e saj në “Two and a Half Men”, në të cilin ajo luajti Bertan.

Ferrell, e cila ishte 77 vjeçe, ishte gjithashtu një interpretuese e suksesshme e teatrit, duke fituar një çmim Drama Desk më 1974 për punën e saj në “The Sea Horse.”

Kreditet e saj filmike përfshinin gjithashtu role në “Mystic Pizza”, “Mr. Deeds” dhe “Krampus”.

Pas lajmit për vdekjen e saj, ish-bashkëpunëtorët e “Two and a Half Men” ishin midis atyre që shkruan ngushëllime për aktoren.

Ferrel la pas burrin e saj, Arnie dhe vajzën, Samntha.

Related posts

“Kuksi”, vjen nesër nga Gold AG

Admin

Një dekadë së bashku – Adelina Thaçi publikon fotografi të rralla nga martesa me Bardhyl Metën

Admin

Arbenita Ismajli demanton lajmet për ndarjen nga Fero në një video të fundit

Admin

Rrjedh në internet “Dafinë Moj”, Dafina Zeqiri: Ju lutem mos i përkrahni ata të cilët po e keqpërdorin albumin tim

Admin

Gigi Hadid provoi trendin viral të penelit dhe dukej e mahnitshme

Admin

Noizy feston ditëlindjen, mbush 35 vjeç

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com