12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Ndahet nga jeta aktori Yaphet Kotto

Aktori i njohur për rolin në filmin James Bond, Yaphet Kotto, ka vdekur në moshën 81 vjeçare.

Yaphet Kotto, i njohur më shumë për rolin në filmin e 1973, James Bond Live and Let Die, ka vdekur në moshën 81 vjeçare, shkruan BBC.

Aktori gjithashtu interpretoi një anëtar të ekuipazhit në filmin fantastiko-shkencor të 1979 “Alien” dhe luajti në dramën e policisë televizive amerikane “Homicide: Life on the Street”.

Kreditë e tjera të Kotto përfshinin filmat aksion të viteve 1980 The Running Man dhe Midnight Run.

Ai gjithashtu mori një nominim Emmy për të luajtur ish-Presidentin Ugandan Idi Amin në filmin e 1977 “Raid on Entebbe”.

Karriera e tij televizive gjithashtu përfshin edhe role në filma të tjerë. Ai vdiq të hënën në Filipine, tha gruaja e tij Sinahon Thesa në Facebook.

“Ju keni luajtur një horr në disa nga filmat tuaj, por për mua ju jeni një hero i vërtetë dhe për shumë njerëz gjithashtu,” shkroi ajo.

“Një njeri i mirë, një baba i mirë, një burrë i mirë dhe një qenie njerëzore e denjë, shumë e rrallë për t’u gjetur. Një nga aktorët më të mirë në Hollywood, një legjendë. Pusho në paqe zemër, do të më mungosh çdo ditë, miku im më i mirë”, përfundoi ajo.

Kotto ka lëmë pas gjashtë fëmijë dhe ishte martuar tre herë.

Related posts

“Çfarë thonë sondazhet”, Ana Kabashi mahnit me dukjen në pozat e reja

Admin

Stresi publikon projektin e ri “A t’ka marr malli”

Admin

Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Admin

Miley Cyrus falënderon për mbështetjen besnike dhe paralajmëron epokën e re të punës në letrën dedikuar fansave

Admin

Linda Halimi vazhdon të tregojë të pasmet në fotografi pas ndërhyrjes së kryer në vithe

Admin

Jeff Bezos dhe e dashura e tij shkëmbejnë puthje pasionante në mes të rrugës në New York

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com