DailyNews.mk
Спорт

НБА му даде уште една награда на Херел

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс Монтрез Херел доби уште една награда од НБА лигата. Херел ја доби „Хустл“ наградата за сезоната 2019/2020. Оваа награда му се доделува на кошаркар кој со својата енергија и залагање најмногу му помага на тимот.

Херел претходно беше прогласен за најдобар шестти играч во лигата.

Инаку Херел со Клиперси не успеа да мине подалеку од полу-финалето на Западот. Беа поразени од Денвер со 3:4 иако водеа во серијата со 3:1.

Херел заедно со Лу Вилијамс направија „хаос“ во соблекувалната бидејќи немаа голема минутажа во плејофот.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More